Wystawa fotograficzna „Kino między rzekami”

Otwarcie wystawy to ostatni etap projektu „Klasa, klatka, cyk, cyk, brzdęk!”. Wydarzenie miało miejsce 19 października 2018r. w holu kina Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć uczniów klas II – uczestników projektu, podziwiali fotografie, artystyczne plakaty filmowe, stare repertuary, artykuły dotyczące dawnych kin.
Wystawa, którą można oglądać jeszcze przez miesiąc, ma charakter lokalny
i jest sentymentalną podróżą po nieistniejących już w większości międzyrzeckich kinach: „Świt” w tzw. Kaczym Dołku, „Piast”, „Patra” w Obrzycach oraz „Świt” w Międzyrzeckim Domu Kultury. Piękne, głównie czarno-białe fotografie, przedstawiają charakterystyczną
dla poszczególnych okresów historycznych architekturę miasta. Dzieci mogły zapoznać się
z ciekawą i ważną częścią przeszłości Międzyrzecza oraz miały okazję podziwiać artystyczne, oryginalne plakaty filmowe z lat 70. i 80. wybitnych polskich plakacistów,
np. A.Pągowskiego, W.Świerzego. Wystawie towarzyszy notka historyczna z opisem dawnych kin oraz „tablica” ze starymi repertuarami przypominającymi wydarzenia kulturalne, które miały miejsce w tamtych czasach.
Przewodniczkami po wystawie były pomysłodawczynie całego projektu – Grażyna Michałowska i Małgorzata Makarewicz, którym w imieniu własnym i uczniów klas II dziękuję za prawdziwie filmową przygodę z kinem.
Anna Suchecka – koordynator projektu po stronie SP-6

Fotografie: Filip Pielesiak