Uroczysty finał części warsztatowej projektu „Klasa, klatka, cyk, cyk, brzdęk!”

W środę, 26.09.2018r. w naszej szkole miał miejsce uroczysty finał projektu realizowanego przez Fundację Inicjatyw Społecznych „Między” w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Nr 6 w Międzyrzeczu, z udziałem uczniów klas II, ich rodzin i zaproszonych gości. Wydarzenie rozpoczęła projekcja filmu pt. „Magia klasy”, który dzieci stworzyły na warsztatach techniki animacji poklatkowej. Prezentacji towarzyszyła muzyka wykonywana na instrumentach etnicznych, grana na żywo również przez uczniów. Dzieci pokazały efekty swojej pracy, jednocześnie mając możliwość uwolnienia swoich emocji, twórczej ekspresji, kształtowania wrażliwości i ciekawości poznawczej, rozwoju umiejętności autoprezentacji oraz współpracy w grupie.
Następnie uczestnicy i goście obejrzeli filmową relację z przebiegu dotychczasowych działań w ramach projektu. Dzieci pokazały swoje zaangażowanie, kreatywność, ale przede wszystkim zabawę z kulturą. Uroczystość uświetniła galeria fotografii autorstwa Filipa Pielesiaka, której bohaterami byli oczywiście młodzi artyści.
Finał warsztatów to również niespodzianki. Uczestnicy wszystkich działań projektowych otrzymali piękne, artystyczne, czarno – białe fotografie. Na koniec goście mieli okazję skosztować pysznego tortu z Charlie Chaplin’em w roli głównej.
Aktywny udział w projekcie, zarówno uczniów, rodziców jak i koordynatorów umożliwił wytworzenie naturalnej interakcji między kulturą i jej odbiorcami. Rodzice i opiekunowie mieli okazję obserwować emocje i zachowania dzieci w kontakcie z kulturą i sztuką, której odbiór miał miejsce nie w teatrze, kinie czy galerii, lecz w budynku szkoły.
Anna Suchecka – koordynator projektu po stronie SP-6

Fotografie: Filip Pielesiak